SESJA XVIII: Ekonomiczna strona biznesu kartowego 20.VI.2012


PARTNERZY SESJI:

TI

B&M

PATRONI MEDIALNI:

Bankier

PRNEWS

Gazeta bankowa

KartyOnLine.pl
O KONFERENCJI

Założenia programowe konferencji

„Ekonomiczna strona biznesu kartowego”

w ramach cyklu „Polskie Karty i Systemy”, sesja XVIII w dniu 20 czerwca 2012r.

(wersja skrócona)

Kwestie programowe:

Podczas minionych kilkunastu sesji naszego cyklu dominowały tematy technologicznej natury – jak działają karty, mikroprocesory, czy całe systemy na przykład kart płatniczych, kart zdrowia czy kart-dokumentów identyfikacyjnych. Tym razem proponuję przyjrzenie się stronie ekonomicznej funkcjonowania biznesu kartowego jako samoistnej dziedziny gospodarki. W końcu jest to przecież biznes - zarówno dla producentów kart i ich elementów (plastiku, chipów, hologramów, personalizacji) oraz systemów IT w których one działają, instytucji na czele z bankami organizujących kartowe systemy płatności elektronicznych, urzędów władzy państwowej lub regionalnej organizujących systemy elektronicznej administracji, wielu rodzajów firm tworzących lub obsługujących infrastrukturę dla różnego rodzaju i przeznaczenia systemów kartowych, jak i w ostatecznym rozrachunku dla beneficjentów instytucjonalnych lub klientów indywidualnych korzystających z takich systemów. (…)

Oczywiście o niczym tak trudno się nie mówi publicznie jak konkretnie i bez oglądania się na konkurencje, jak o finansach. Ale nawet nie wchodząc na pole bardzo konkretnych firm czy obszarów biznesu kartowego, warto spróbować pokusić się o określenie generalnych składowych kosztów i przychodów w tym biznesie na tle i w nawiązaniu do różnych doświadczeń w tym zakresie, a przede wszystkim wielu czynników nieustannie zmieniających realia funkcjonowania systemów kartowych. Nie ma bowiem wątpliwości, że tak jak z upływem lat rozwijają i zmieniają się technologicznie systemy kartowe, tak i ewoluuje ich strona organizacyjna oraz finansowa.

Tytułem przykładu przedstawiam propozycje zasadniczych, generalnych pytań-zagadnień, na które w gronie fachowców warto chyba poszukiwać jak najlepszych opinii i odpowiedzi, co nie znaczy, że dla wszystkich jednakowo istotnych lub jednoznacznych w swym potencjalnym zastosowaniu przy rozwiązywaniu przyszłych problemów czy pracy nad kolejnymi nowymi kartowymi produktami bądź całymi nowymi rozwiązaniami/systemami…

  • Jak na przestrzeni np. ostatnich 10 lat zmieniły się koszty poligraficznej produkcji kart plastikowych, ich wyposażenia informatycznego (jak. np. mikroprocesory) czy komunikacyjnego (styki, anteny) lub kryptograficznego, zabezpieczenia ich przed fałszerstwem? (…)

  • Ile kosztuje i jak się zmienia finansowy wymiar zapewnienia bezpieczeństwa produkcji kart o relatywnie małym (…) lub dużym znaczeniu (… ) oraz ich fizycznej i informatycznej personalizacji?

  • Jak wyglądają relacje nakłady - koszty – zysk – czas eksploatacji współczesnych światowych czy regionalnych systemów kartowych do systemów nowych, dopiero projektowanych lub wdrażanych do praktyki(…)?

(…)

 

Przygotowanie konferencji na powyżej zaproponowane tematy stanowi z pewnością wyzwanie. Zwłaszcza trudne będzie znalezienie firm i osób, które mają dostęp do ze zrozumiałych względów bardzo poufnych danych ekonomicznych i mogą podjąć się przygotowania na tej podstawie prezentacji obrazujących zachodzące lub przypuszczalnie zachodzące trendy w tym zakresie. Ale ponieważ problem jest interesujący i ważny, organizator konferencji, podobnie jak w latach minionych, nie traci nadziei, że i tym razem nasze branżowe i środowiskowe spotkanie okaże się nie tylko owocne, ale i znajdzie kontynuację.


 

Sprawy organizacyjne:

Kolejna, już XVIII sesja konferencji z cyklu „Polskie Karty i Systemy” odbędzie się w centrum Warszawy, jak zawsze w „Polonia Palace Hotel” w dniu 20 czerwca 2012r.

Proponowany schemat organizacyjny:

09.00 – 09.30: rejestracja uczestników, poranna kawa

09.30 – 15.30: zasadnicza część obrad, 1 lub 2 przerwy kawowe w międzyczasie

15.30 – 16.00: dyskusja podsumowująca z udziałem panelistów i ekspertów

16.00 – 17.30: obiad, swobodne rozmowy uczestników sesji

 

Konferencja będzie odpłatna dla słuchaczy (500 pln za osobę, dla reprezentantów sfery budżetowej i placówek naukowo-badawczych – 50% zniżki) oraz dla firm – prezenterów, sponsorów konferencji wg odrębnie uzgodnionego cennika (do pobrania z www.polskiekonferencje.info.pl zakładka Dla sponsorów) (…).

Pomysłodawcą i organizatorem Konferencji „Polskie Karty i Systemy” jest – na zasadzie wyłączności - firma Medien Service Sławomira Cieślińskiego.

Ważne:

Ze względu na nieetyczne wykorzystywanie przez niektóre firmy publikowanych na tej stronie informacji, pomysłów i wiedzy jej właściciela – założenia programowe i organizacyjne  tej konferencji  są publikowane w wersji skróconej. 

Pełen tekst założeń programowych i organizacyjnych tej konferencji można uzyskać od jej organizatora  po skontaktowaniu się z nim: 

 

Medien Service

Sławomir Cieśliński

GSM: 0-502111153

e-mail: medserv@interia.pl | medien_service@poczta.onet.pl

 
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleŸć w Polityce prywatnoœci.