SESJA XVI: Rynek akceptacji kart w Polsce - 20 lat i co dalej?, 18.X.2011


PATRON HONOROWY:

VISA

PARTNERZY SESJI:

ASEC
ASEC

TI

B&M

PATRONI MEDIALNI:

Bankier

Gazeta bankowa

CBI

BANK

PRNEWS

KartyOnLine.pl


O KONFERENCJI

Założenia programowe konferencji

„Rynek akceptacji kart w Polsce – 20 lat i co dalej?”

w ramach cyklu „Polskie Karty i Systemy”, Sesja XVI w dniu 18 października 2011r.

(wersja skrócona)


Kwestie programowe:

20 lat temu narodził się rynek kart płatniczych w Polsce. Cechował go na początku szybki wzrost liczby emitowanych kart, instalowanych bankomatów i POS-ów, liczby i wartości dokonanych transakcji. Z czasem jednak zmiany spowolniły i w ogólnym rozliczeniu statystyki dotyczące faktycznego stanu rozwoju polskiego rynku kartowego nadal sytuują nas dzisiaj w końcówce państw europejskich. Tym niemniej polski rynek kartowy nieustannie cechuje duży potencjał rozwoju, zaś kluczem do jego uruchomienia pozostaje radykalny wzrost możliwości akceptacji kart na terytorium naszego kraju.

(…)

Z perspektywy 20-letnich doświadczeń lepiej widać przebytą drogę , aktualny stan rynku akceptacji kart w Polsce i na tej podstawie można też prognozować spodziewane nowe zjawiska w tym zakresie w nieodległej perspektywie.

I właśnie dlatego tej tematyce będzie poświęcona kolejna - już szesnasta – sesja konferencji z cyklu „Polskie Karty i Systemy”, zaplanowana na 18 października 2011r. (więcej informacji o tych wszystkich konferencjach znajduje się na stronie: www.polskiekarty.info.pl w zakładce Archiwum).

(…)

Po stronie słuchaczy (w liczbie nie mniejszej niż 80 - 100 osób) przewidujemy co najmniej średniego szczebla kadrę specjalistów i decydentów (np. z poziomu dyrektorów departamentów) z grona krajowych firm/instytucji, których dotyczyć będą omawiane na sesji problemy:

  • przedstawiciele banków i innych instytucji finansowych zainteresowanych maksymalizacją obrotów finansowych realizowanych z użyciem nowoczesnych systemów kartowych
  • przedstawiciele firm handlowych i usługowych różnego rodzaju zainteresowanych zwiększaniem swoich obrotów, realizowanych z użyciem nowoczesnych i „wygodnych” bezgotówkowych systemów płatniczych
  • przedstawiciele samorządów dużych polskich miast oraz wielu instytucji i firm tam działających, zainteresowani możliwością wykorzystywania „wygodnych” technologii płatności dla transportu publicznego (miejskich, regionalnych), jako karty wstępu lub lojalnościowej dla obiektów sportowych, w sferze gastronomii, rozrywki, kultury, zdrowia, edukacji, wypoczynku itd. itd.
  • przedstawiciele firm informatycznych i technologicznych, a także telekomunikacyjnych aktywnych w obszarach szeroko pojętej e-gospodarki oraz e-administracji.

Natomiast po stronie prezenterów zakłada się przede wszystkim udział przedstawicieli krajowych i zagranicznych firm mających określony dorobek dot. proponowanych omawianych zagadnień z zakresu budowania i eksploatowania sieci akceptacji kart płatniczych, rozwijania ich infrastruktury i tworzenia atrakcyjnej oferty organizacyjno-finansowej dla akceptantów, zwłaszcza nowych wywodzących się z grona małych i średnich firm usługowych aktywnych w środowiskach dotąd niechętnych obrotowi bezgotówkowemu. Końcowym elementem konferencji będzie - jak zawsze - panelowa dyskusja specjalistów dążących do usystematyzowania przedstawionych w jej trakcie poglądów i tym samym nakreślających scenariusz możliwych wydarzeń związanych z faktyczną rewolucją w zakresie znacznego zwiększenia rynku akceptacji kart płatniczych w Polsce w kilku najbliższych latach.

 


 

 

Sprawy organizacyjne:

Kolejna sesja konferencji z cyklu „Polskie Karty i Systemy”, zatytułowana „Rynek akceptacji kart w Polsce – 20 lat i co dalej?” odbędzie się w centrum Warszawy, jak zawsze w ekskluzywnym „Polonia Palace Hotel” w dniu 18 października 2011r.

Proponowany schemat organizacyjny:

08.30 – 09.30: rejestracja uczestników, poranna kawa

09.30 – 15.00: zasadnicza część obrad, 1 lub 2 przerwy kawowe w międzyczasie

15.00 – 16.00: dyskusja podsumowująca z udziałem panelistów i ekspertów

16.00 – 18.00: obiad, swobodne rozmowy uczestników sesji

Konferencja będzie odpłatna dla słuchaczy (netto 500 pln za osobę, dla pracowników instytucji publicznych oraz jednostek naukowo-badawczych – 50% zniżki) oraz dla firm – prezenterów, sponsorów konferencji według odrębnie uzgodnionego cennika (do pobrania z www.polskiekarty.info.pl zakładka „Dla sponsorów” ), uzależnionego od indywidualnych negocjacji i pakietu otrzymywanych w zamian usług.

(…) Honorowym Patronem konferencji będzie po raz kolejny Visa Europe.

(…) Pomysłodawcą i organizatorem Konferencji „Polskie Karty i Systemy” jest – na zasadzie wyłączności - firma Medien Service Sławomira Cieślińskiego.

 

Ważne:

Ze względu na nieetyczne wykorzystywanie przez niektóre firmy publikowanych na tej stronie informacji, pomysłów i wiedzy jej właściciela – założenia programowe i organizacyjne tej konferencji są publikowane w wersji skróconej.

Pełen tekst założeń programowych i organizacyjnych tej konferencji można uzyskać od jej organizatora po skontaktowaniu się z nim:

e-mail: medserv@interia.pl lub tel. GSM: +48-502111153.

 

Medien Service

Sławomir Cieśliński

GSM: 0-502111153

e-mail: medserv@interia.pl | medien_service@poczta.onet.pl

 

Warszawa, 2011-07-12
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleŸć w Polityce prywatnoœci.