SESJA XV: Bankowość mobilna, 16.VI.2011


PATRON HONOROWY:

VISA

PARTNERZY SESJI:

ASEC
ASEC

TI

B&M

PATRONI MEDIALNI:

Bankier

Gazeta bankowa

CBI

BANK

PRNEWS

KartyOnLine.pl


O KONFERENCJI

Założenia programowe konferencji 

„Bankowość mobilna”

w ramach cyklu „Polskie Karty i Systemy”, Sesja  XV w dniu 16 czerwca 2011r.
(wersja skrócona)

 Kwestie programowe:

Temat  bankowości elektronicznej, płatności zbliżeniowych, mobilnych czy pieniądza elektronicznego w ramach organizowanego od 5 lat cyklu konferencji „Polskie Karty i Systemy” pojawiał się już kilka razy. Nie da się bowiem ukryć, iż jest to ten obszar nowych zastosowań kart i systemów kartowych, który w minionych latach – i słusznie – zyskiwał na coraz większym i zainteresowaniu i znaczeniu jednocześnie. Wcześniejsze wprowadzenie do kart plastikowych mikroprocesorów i zbudowanie standardu EMV uczyniło bowiem z kart mini-komputery, a tym samym radykalnie powiększyło zakres i sposób ich użytkowania oraz możliwych nowych zastosowań. Natomiast upowszechnienie telefonów komórkowych też jak wiemy skutkuje licznymi nowymi ich zastosowaniami, odległymi od roli tradycyjnego narzędzia do prowadzenia rozmów na odległość.

(…) Z bankowości internetowej w Polsce stale korzysta  z pewnością ponad 10 mln klientów, a dostęp do niej posiada już prawie połowa Polaków. Natomiast liczba kart zbliżeniowych w portfelach naszych rodaków bardzo szybko urosła w minionych 2 latach  i zbliża się już do 4 mln sztuk. A Frost & Sullivan prognozuje, że do 2015r. już ponad połowa z używanych wtedy na świecie telefonów komórkowych będzie wyposażona w moduł NFC!

I właśnie tej tematyce będzie poświęcona kolejna - już piętnasta– sesja konferencji z cyklu „Polskie Karty i Systemy”, zaplanowana na 16 czerwca 2011r.  (więcej informacji o tych konferencjach znajduje się na stronie: www.polskiekarty.info.pl   w zakładce Archiwum).

(…)

Po stronie słuchaczy (w liczbie nie większej niż  do maximum 200 osób) przewidujemy co najmniej średniego szczebla kadrę specjalistów i decydentów (np. z poziomu dyrektorów departamentów)  z grona krajowych firm/instytucji, których dotyczyć będą omawiane na sesji problemy:  

  • przedstawiciele banków i innych instytucji finansowych zainteresowanych obrotem finansowym realizowanym z użyciem nowoczesnych systemów i produktów bankowości mobilnej 
  • przedstawiciele firm handlowych i usługowych różnego rodzaju  zainteresowanych zwiększaniem swoich obrotów,  realizowanym z użyciem nowoczesnych i wygodnych instrumentów bankowości mobilnej
  • przedstawiciele samorządów dużych polskich miast  oraz wielu instytucji i firm tam działających, zainteresowani możliwością  wykorzystywania mobilnych  technologii płatności dla transportu publicznego (miejskich, regionalnych), jako karty wstępu lub lojalnościowej dla obiektów sportowych, w sferze gastronomii, rozrywki, kultury, zdrowia, edukacji,  wypoczynku itd. itd.
  • przedstawiciele firm informatycznych i technologicznych, a także  telekomunikacyjnych  aktywnych w obszarach  szeroko pojętej e-gospodarki oraz  e-administracji, w których bankowość mobilna jest lub będzie wykorzystywana w zakresie niezbędnych operacji finansowych .

Natomiast po stronie prezenterów zakłada się przede wszystkim udział przedstawicieli zagranicznych i krajowych firm mających określony dorobek dot. proponowanych omawianych  zagadnień z zakresu budowania i eksploatowania systemów i produktów bankowości mobilnej, emisji i zarządzania  kartami zbliżeniowymi, oraz  elektronicznego pieniądza. Końcowym elementem konferencji będzie - jak zawsze - panelowa dyskusja specjalistów dążących do usystematyzowania przedstawionych w jej trakcie poglądów i tym samym nakreślających scenariusz możliwych wydarzeń związanych z dalszym rozwojem bankowości mobilnej, nie tylko w odniesieniu do terytorium Polski. 

 


 

Sprawy organizacyjne:

Kolejna sesja konferencji z cyklu „Polskie Karty i Systemy”, zatytułowana   „Bankowość mobilna”  odbędzie się w centrum Warszawy, jak zawsze w ekskluzywnym „Polonia Palace Hotel” w dniu 16 czerwca 2010r.

Proponowany schemat organizacyjny:

08.30 – 09.30: rejestracja uczestników,  kawa o poranku

09.30 – 15.00: zasadnicza część obrad,  1 lub 2 przerwy kawowe w międzyczasie

15.00 – 16.00: dyskusja podsumowująca z udziałem panelistów i ekspertów

16.00 – 18.00: obiad, swobodne rozmowy uczestników sesji

Konferencja będzie odpłatna dla słuchaczy (netto 500 pln za osobę, dla pracowników  instytucji publicznych  oraz jednostek naukowo-badawczych – 50% zniżki) oraz dla firm – prezenterów, sponsorów konferencji według odrębnie uzgodnionego cennika (do pobrania z  www.polskiekarty.info.pl  zakładka „Dla sponsorów” ), uzależnionego od indywidualnych negocjacji i pakietu otrzymywanych w zamian usług.

(…) Honorowym Patronem konferencji będzie po raz kolejny Visa Europe. 

(…) Pomysłodawcą i organizatorem Konferencji „Polskie Karty i Systemy” jest – na zasadzie wyłączności - firma Medien Service Sławomira Cieślińskiego. 

Ważne:

Ze względu na nieetyczne wykorzystywanie przez niektóre firmy   publikowanych na tej stronie informacji, pomysłów i wiedzy jej właściciela – założenia programowe i organizacyjne  tej konferencji  są publikowane w wersji skróconej. 

Pełen tekst założeń programowych i organizacyjnych tej konferencji można uzyskać od jej organizatora  po skontaktowaniu się z nim: 

e-mail: medserv@interia.pl       lub     tel. GSM: +48-502111153.

Medien Service

Sławomir Cieśliński

 

GSM: 0-502111153

e-mail:  medserv@interia.pl   |   medien_service@poczta.onet.pl
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleŸć w Polityce prywatnoœci.